Toto hodnocení se netýká v žádném případě filmu Kill Bill, o jehož kvalitách nikdo z nás nemůže absolutně pochybovat, ale čistě jenom DVD disků a bonusů… To již není práce autorů filmu, či samotného Quentina, nýbrž a čistě jenom autorů a vydavatelů DVD disků. Mezi námi… je to MagicBox. Tak a teď můžeme jít na samotná DVD…

Kill Bill vol.1 2DVD

Film jsem samozřejmě viděl již mnohokrát, a také proto se mi zdálo jako zbytečnost kupovat si DVD za nějakých 800Kč, když si ho můžu půjčit v půjčovně a…… A po čase DVD zlevnilo na 649Kč, ale stále se mi to zdálo moc (i když v některých recenzích na netu se dočtete, že je to pro fanouška Quentina Tarantina nutností….já se za fanouška QT samozřejmě považuji, jinak bych asi nedělal tento web ;-)), ale stejnak jsem tuto sumu neobětoval a vyplatilo se!!! Před nějakou dobou jsem na netu našel výbornou slevu… na www.filmcity.cz byl jak Kill Bill, tak i Kill Bill 2 v akci za 199Kč!! To jsem již samozřejmě obětoval a okamžitě si to objednal…. A tak vám můžu napsat svoje reakce, připomínky atd….
Po doručení jsem vzal do ruky první díl a zakoukal jsem se na obal (sice jsem ho viděl již milionkrát, ale je to uplně jiný pocit když se díváte na !svůj! originální obal)…. Zakoukal jsem se do té kočky na obrázku a a a….no prostě ten "ksichtík" je uplně božskej…… Tak pojďme k samotné recenzi…

Obal

Jak jsem již říkal obal zná asi každý fanda Quentina…., takže na přední straně je Uma Thurman ve žluté motorkářské kombinéze a v ruce má svůj samurajský meč od Hattoriho Hanza, je tam také samozřejmě ta sqělá ochranná známka na mém vlastním obalu….. Hřbet obalu je jako část samurajského meče v části na konci, kurňa jak to říct, asi "rukojetě" a začátkem samotné čepele. Kde v rukojeti je obrázek té krásné tvářičky a na prostředku hřbetu je název filmu.
Na zadní straně se nachází popis filmu od MagicBoxu a čtyři obrázky (O-Ren Ishii, Gogo Yubari, samotná Černá Mamba (Beatrix Kiddo), která právě používá svůj meč jako z5né zrcátko, a pak čtyřka Elle, Vernita, Budd a O-Ren). Pak jsou vzadu samozřejmě technické informace o DVD, obsazení, reklamy… Když jsem krabičku otevřel, nenašel jsem v ní žádnou "vložku" či knížečku, jak u většiny DVD filmů bývá, třeba se seznamem kapitol, seznámení s tím co najdeme na jednotlivých discích, což mě trochu zklamalo…no nic jdeme na obsah samotných DVD…

DVD 1: Film

Po vložení DVD disku do DVD přehrávače a po projetí nezbytných upozornění vám naskočí kompletně přeložené české menu, na jehož pozadí běží video sestříhané z bitek v Domě modrých listů a část skladby Tomoyasu Hotei - Battle without Honor or Humaniti. Na výběr máte tři věci:

  1. Film: prostě co dodat……. film….. sqělý obraz, výborně sestříháno, titulky na konci jsou uplně best…. no prostě paráda…..
  2. Kapitoly: na výběr je pět kapitol, které stylově kopírují kapitoly, tak jak jsou již obsaženy ve filmu. Abych řekl pravdu, funkci kapitoly nikdy u žádných filmů nepoužívám….když koukám na film tak na celej a ne na části….Takže kapitoly:
  3. Zvuk/titulky: Zvuk, na výběr máme tři zvukové stopy. Česky DTS a 5.1DD, anglicky 5.1DD. České DTS je vynikající, ale na druhou stranu jsem již slyšel lepší DTS stopy… 5.1DD česky je o trochu horší stopa než DTS, přeci jenom DTS je DTS. A pak tu máme anglicky 5.1DD a ta je podle mého názoru nejlepší, originál, výborné basy…prostě nej…
    Titulky, na výběr máme o5 tři druhy, česky, normální české titulky, pasují do filmu přesně, skoro stejné jako dabing(tím skoro myslim hlášky typu - ve filmu O-Ren hovoří o Tanakovy jako o zasranovy, ale v titulkách je uvedeno čůrák…). Česky pro neslyšící, stejná akorát doplněny o poznámky typu "hovoří žena mimo obraz", či popisy důležitých zvuků(hekání, zvonění mobilu….). Anglické titulky jsem nečetl, poněvadž angličtinu neovládám na takové úrovni. Titulky bych zhodnotil jako velice kvalitní….

DVD 2: Bonusy

Potisk disku je stejný jako ten předcházející, akorát je zrcadlově otočen. Bonusové DVD má i funkci DVD-ROM a tu si popíšeme jako první:

  1. DVD-ROM - po vložení DVD do mechaniky vám automaticky naběhne autorun. Objeví se obrazovka světle žlutá, která přechází do pískově žluté. Na výběr máme několik věcí:
  2. DVD - video(už normální klasické bonusy…) - Po vložení do kina na vás vybafne upozornění a animace a pak už samotné o5 české menu. Nahoře a dole v menu jsou dvě různá videa a nalevo se houpe "ostnatá" koule. Bonusy jsou opatřeny anglickým zvukem 2.0DD a obsahují české titulky (kromě trailerů). Ale jdeme již k bonusům…

Závěrem

Filmové DVD je kvalitně zpracováno a je na vysoké úrovni. DVD s bonusy je rozporuplné… Na jedné straně, spousta bonusů, kompletní otitulkování, české menu… a na straně druhé nedodělanost, místy zbrklost střihu, či zbytečný bonus. Kdyby bylo lépe zpracováno Interwiev a Z natáčení, dodělány Texty písní a Herci tvůrci, bylo by to o třídu výš…. Také mi chybí nějaké vystřižené scény, či dokument o animované pasáži….

Hodnocení DVD FILM 98%
Hodnocení DVD BONUSY 60%

Vynikající film s bonusy které (občas) potěší, za 199Kč, vřele doporučuji!!!

by gogo